„TeSzedd” Letkésen

Iskolánk az idén is részt vett a Fenntarthatósági Témahét keretében szervezett TeSzedd  – Önkéntesen a  tiszta Magyarországért akcióban, amely hazánk legnagyobb hulladékszedési mozgalma.

Az önkormányzat és az iskola ebben az akcióban közösen munkálkodott. A Polgármesteri Hivatal biztosította a hulladékgyűjtő zsákokat, a gumikesztyűket, és gondoskodott az összegyűjtött hulladék elszállításáról.

A gyerekek az osztályonként kijelölt területeket tisztították meg a pedagógusok vezetésével. A harmadikosok egy kis iskolai konyhakertet hoztak létre, a Posta parkban a hetedikesek virágokat is ültettek. Környezetünk védelme valamennyiünk közös ügye, és kis odafigyeléssel sokat tehetünk érte.

Reméljük ezzel a megmozdulással újra felhívtuk a figyelmet a tisztaságra és Földünk védelmére!