Madarak és fák napja a letkési iskolában

A letkési általános iskolában 2023. május 11-12 -én rendeztük meg programjainkat a Madarak és fák napja alkalmából. Az alsó és a felső tagozatosok egyaránt előadáson és kézműves foglalkozásokon vettek részt. A rendezvénnyel a célunk az volt, hogy – építve a gyermeki nyitottságra és kíváncsiságra – erősítsük a gyerekekben a természeti környezetünk iránti fogékonyságot és érzékenységet.

Az előadást – nagy örömünkre – Márton Botond 8. osztályos tanulónk tartotta társainak. Botond kisiskolás kora óta elkötelezett természetjáró és amatőr fotós. Saját képeiből vetített impozáns válogatást, és a természetben átélt élményeiről mesélt. Színes beszámolójából megismerhettük a Börzsöny és az Ipoly vidékének élővilágát. Bízunk benne, hogy Botond elhivatottsága és lelkesedése ösztönzőleg hat valamennyi diákunkra.

Az előadást követően kisebb csoportokban „madárkalácsot“, kelt tésztából készült madár alakú süteményt készítettek a gyerekek. Amíg sültek az ínycsiklandó finomságok, az érdeklődőknek lehetőségük volt közösen alkotni: a természet, az élővilág védelmére felhívó plakátokat készíthettek vegyes technikával.

Köszönjük szépen minden közreműködő (kollégák, diákok, konyhai dolgozók) segítségét!

Kőszegi Renáta
szervező